اخبار

از قانون جدید هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاع دارید؟

از قانون جدید هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاع دارید؟

مدیریت نظارت کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار با ارسال ابلاغیه‌ای به شرکت‌های کارگزاری، حذف ممنوعیت پرداخت وجه نقد به مشتریان اعتباری را تشریح کرد. موضوع ابلاغیه حذف ممنوعیت پرداخت وجه نقد به مشتریان اعتباری و اصلاح تبصره ماده ۶ دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس تهران و فرابورس ایران است.

براساس این ابلاغیه، پیشنهاد اصلاح برخی مقررات خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس تهران و فرابورس ایران از سوی کمیته پایش ریسک بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهدار به شرح زیر است:

کارگزار اعتباردهنده موظف است در صورت درخواست مشتری مبنی بر فروش اوراق بهادای که طبق این ماده به عنوان تضمین بدهی تجاری وی محسوب می‌شود، درخواست مزبور را اجرا کند. در این صورت مبلغ حاصل از فروش، ابتدا از بدهی تجاری مشتری کسر می‌شود، اما در صورتی که پس از فروش اوراق بهادار مزبور، نسبت بدهی تجاری مشتری به حساب تضمین او از سقف ۳۰ درصد تجاوز نکند، مبلغ مزبور قابل پرداخت به مشتری است. در مورد صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد سازمان، در صورتی که پس از فروش اوراق بهادار مزبور، نسبت بدهی تجاری مشتری به حساب تضمین او از سقف ۱۰۰ درصد تجاوز نکند، مبلغ مزبور قابل پرداخت به مشتری است.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *